Aneby

Handla här
  • Bygghandel för proffs och konsument i Aneby

Optimera erbjuder byggmaterial, tak, dörrar och fönster m.m. Du kan köpa byggvaror i vår butik i Aneby eller online. Välkommen!

Välkommen till din Optimera bygghandel i Aneby där vi kan visa upp en fräsch anläggning både för proffs och konsument. För byggproffsen finns en rationell drive-in där man lätt kan lasta och plocka sina byggvaror. Vi har välutbildade byggsäljare med lång erfarenhet som ger dig både råd och hjälp.

Förutom byggvaror lagerför vi även pellets, arbetskläder för alla yrken som vi förser med företagslogga och ev. namn i eget tryckeri, samt har en gas/gasoldepå (AGA).

Lämna in underlag för din renovering/ombyggnad, så lämnar vi gärna en kostnadskalkyl.



Vi jobbar i Aneby

Patrik  Eklund

Patrik Eklund

Lagerledare

Tel: 0380-584601

patrik.eklund@optimera.se

Lennart  Fransson

Lennart Fransson

Lagersäljare

Tel: 0380-584607

lennart.fransson@optimera.se

Yvonne  Hjelm

Yvonne Hjelm

Butiksäljare

Tel: 0380-584606

yvonne.hjelm@optimera.se

Håkan  Johansson

Håkan Johansson

Lagersäljare

Tel: 0380-584605

hakan.johansson@optimera.se

Agne  Nordström

Agne Nordström

Enhetschef

Tel: 0380-584602

agne.nordstrom@optimera.se

Dan  Söderstedt

Dan Söderstedt

Byggsäljare

Tel: 0380-584609

dan.soderstedt@optimera.se

Birgitta  Tambour

Birgitta Tambour

Butikssäljare

Tel: 0380-584611

birgitta.tambour@optimera.se

Emma   Holgersson

Emma Holgersson

Butiksledare

Tel: 0380-584604

emma.holgersson@optimera.se

Rikard  Gustavsson

Rikard Gustavsson

Byggsäljare

Tel: 0380-584610

rikard.gustavsson@optimera.se

Simon   Vittgård

Simon Vittgård

Industrisäljare

Tel: 0380-584608

simon.vittgard@optimera.se