Eksjö

Handla här
  • Bygghandel för proffs och konsument i Eksjö

Optimera erbjuder byggmaterial, tak, dörrar och fönster m.m. Du kan köpa byggvaror i vår butik i Eksjö eller online. Välkommen!

Optimera Eksjö är en nyrenoverad och fräsch bygghandel för proffs och konsument. Optimera Eksjö är dessutom den enda handelskedjan på höglandet som enbart inriktar sig på att förmedla industri- och byggvaror.

Vår butik på blocket



Vi jobbar i Eksjö

Lars-Göran  Adolfsson

Lars-Göran Adolfsson

Butikssäljare

Tel: 0381-38390

lars-goran.adolfsson@optimera.se

Björn  Albertsson

Björn Albertsson

Säljledare Industri

Tel: 0381-38379

bjorn.albertsson@optimera.se

Staffan  Björkman

Staffan Björkman

Arbetsledare Lås/säkerhet

Tel: 0381-38365

staffan.bjorkman@optimera.se

Kenneth  Ekeroth

Kenneth Ekeroth

Butiksledare

Tel: 0381-38386

kenneth.ekeroth@optimera.se

Lars  Engvall

Lars Engvall

Industrisäljare

Tel: 0381-38372

lars.engvall@optimera.se

Jakob  Gustafsson

Jakob Gustafsson

Industrisäljare

Tel: 0381-38394

jakob.gustavsson@optimera.se

Krister  Gustafsson

Krister Gustafsson

Enhetschef

Tel: 0381-38375

krister.gustafsson@optimera.se

Jonny  Jacobsson

Jonny Jacobsson

Låstekniker

Tel: 0381-38380

jonny.jacobsson@optimera.se

Viktor  Jacobsson

Viktor Jacobsson

Låstekniker

Tel: 0381-38368

viktor.jacobsson@optimera.se

Mathias  Johansson

Mathias Johansson

Byggsäljledare

Tel: 0381-38385

mattias.johansson@optimera.se

Lucas  Koos

Lucas Koos

Varumottagare

Tel: 0381-38376

lukas.koos@optimera.se

Urban  Kvick

Urban Kvick

Byggsäljare

Tel: 0381-38370

urban.kvick@optimera.se

Peter  Liljegren

Peter Liljegren

Butikssäljare

Tel: 0381-38378

peter.liljegren@optimera.se

Rikard  Mollmyr

Rikard Mollmyr

Lagersäljare

Tel: 0381-38395

rikard.mollmyr@optimera.se

Andreas  Niemi

Andreas Niemi

Varumottagare

Tel: 0381-38382

andreas.niemi@optimera.se

Curth  Nordström

Curth Nordström

Transportledare/Lagersäljare

Tel: 0381-38391

curth.nordstrom@optimera.se

Christel  Paulsson

Christel Paulsson

Butikssäljare

Tel: 0381-38392

fia.paulsson@optimera.se

Åsa  Persson

Åsa Persson

Butikssäljare

Tel: 0381-38363

asa.persson@optimera.se

Tommy  Pettersson

Tommy Pettersson

Lagersäljare

Tel: 0381-38377

tommy.pettersson@optimera.se

Andreas  Streiby

Andreas Streiby

Lagersäljare

Tel: 0381-38364

andreas.streiby@optimera.se

Albin  Sundell

Albin Sundell

Låstekniker

Tel: 0381-38381

albin.sundell@optimera.se

Emil  Sundell

Emil Sundell

Chaufför/Lagersäljare

Tel: 0381-38387

emil.sundell@optimera.se

Pär  Sundell

Pär Sundell

Byggsäljare

Tel: 0381-38367

par.sundell@optimera.se

Eva-Lena  Svensson

Eva-Lena Svensson

Regional EHS partner

Tel: 0381-38361

eva-lena.svensson@optimera.se

Oskar   Karlsson

Oskar Karlsson

Lagerledare

Tel: 0381-38396

oskar.karlsson@optimera.se

Henrik  Evegren

Henrik Evegren

Regionsäljledare Industri

Tel: 0381-38373

henrik.evegren@optimera.se