Helsingborg

Handla här
  • Bygghandel för proffs i Helsingborg

Optimera erbjuder byggmaterial, tak, dörrar och fönster m.m. Du kan köpa byggvaror i vår butik i Helsingborg eller online. Välkommen!

Vill du komma i kontakt med oss via våra slingnummer? Välkommen att höra av dig på nedan.

Butik-telefonslinga: 042-19 41 20
Bygg-telefonslinga: 042-19 41 10
Lager-telefonslinga: 042-19 41 30

Optimera Helsingborg är en traditionell bygghandel där du som proffs hittar alla byggvaror som behövs till byggprojektet. Som kund hos Optimera Helsingborg får du tillgång till kompetens, engagemang och ett brett sortiment.



Vi jobbar i Helsingborg

Katty  Garlén

Katty Garlén

Butiksledare / Lagerledare

042-194140

katty.garlen@optimera.se

Margrethe   Zaar

Margrethe Zaar

Controller Inköp & Sortiment

042-194102

margrethe.zaar@optimera.se

Per  Zederfeldt

Per Zederfeldt

Lagersäljare

042-194142

per.zederfeldt@optimera.se

Jonica  Pettersson

Jonica Pettersson

Byggsäljare/kök

042-194138

jonica.pettersson@optimera.se

Per-Anders   Svensson

Per-Anders Svensson

Utesäljare

042-19 41 26

per-anders.svensson@optimera.se

Patrik  Jacobsson

Patrik Jacobsson

Lagersäljare

042-19 41 43

patrik.jacobsson@optimera.se

Sten  Lind

Sten Lind

Byggsäljare

042-194106

sten.lind@optimera.se

André  Karlsson

André Karlsson

Butikssäljare

042-194103

andre.karlsson@optimera.se

Cecilia  Öberg

Cecilia Öberg

Byggsäljare

042-194108

cecilia.oberg@optimera.se

Ulf  Rosenberg

Ulf Rosenberg

Lagersäljare

042-194131

Carina  Åkerberg

Carina Åkerberg

Butikssäljare

042-194115

carina.akerberg@optimera.se

Mats  Sonesson

Mats Sonesson

Lagersäljare

042-194147

mats.sonesson@optimera.se

André  Svensson

André Svensson

Utesäljare

042-194112

andre.svensson@optimera.se

NICOLLAS  MARANHAO

NICOLLAS MARANHAO

Butiksäljare

042-194141

Nicollas.Maranhao@optimera.se

Jörgen  Brontz

Jörgen Brontz

Förnödenhetssäljare

042-194106

jorgen.brontz@optimera.se

Mikael  Björsing Bengtsson

Mikael Björsing Bengtsson

Regionschef

Markus  Rasmussen

Markus Rasmussen

Byggsäljare

042-194104

markus.rasmussen@optimera.se

Jesper  Karlsson

Jesper Karlsson

Lagersäljare

042-194105

jesper.karlsson@optimera.se

Anton  Granqvist

Anton Granqvist

Utesäljare

042-194101

anton.granqvist@optimera.se

KIm  Persson

KIm Persson

Enhetschef

042-194109

kim.persson@optimera.se