Karlstad

Handla här
Bild för Karlstad från Optimera Bygghandel för proffs

Optimera erbjuder byggmaterial, tak, dörrar och fönster m.m. Du kan köpa byggvaror i vår butik i Karlstad eller online. Välkommen!

Optimera Karlstad är en bygghandel för proffsbyggare, stora som små.

Förutom ett brett sortiment av byggvaror och en engagerad och serviceinriktad personal, erbjuder vi också en deponisation för ditt byggavfall. Vår anläggnings generösa markytor gör att vi kan separera lossning och lastning av lastbilar från kundtrafiken, till nytta och glädje för våra hämtkunder.



Vi jobbar i Karlstad

Patrik  Carlen

Patrik Carlen

Byggsäljare

Tel: 054-691906

patrik.carlen@optimera.se

Angelica  Andersson

Angelica Andersson

Kökssäljare

Tel: 054-691902

angelica.andersson@optimera.se

Anders  Eddeborn

Anders Eddeborn

Byggsäljare

Tel: 054-691904

anders.eddeborn@optimera.se

Markus  Hedlund

Markus Hedlund

Lagersäljare

Tel: 054-691919

markus.hedlund@optimera.se

Jan  Holmer

Jan Holmer

Lagerledare

Tel: 054-691901

jan.holmer@optimera.se

Viktor  Jönsson

Viktor Jönsson

Byggsäljare

Tel: 691907

viktor.jonsson@optimera.se

Annika  Larsson

Annika Larsson

Enhetschef

Tel: 054-691905

annika.larsson@optimera.se

Dan  Svensson

Dan Svensson

Lagerarbetare/Lagerexpe

Tel: 054-691911

dan.svensson@dahl.se

Martin  Jansson

Martin Jansson

Byggsäljare

Tel: 054-691908

martin.jansson@optimera.se