Klippan

Handla här
  • Bygghandel för proffs och konsument i Klippan

Optimera erbjuder byggmaterial, tak, dörrar och fönster m.m. Du kan köpa byggvaror i vår butik i Klippan eller online. Välkommen!

Optimera Klippan är en traditionell bygghandel där både proffs och konsumenter hittar alla byggvaror som behövs till byggprojektet. Som kund hos Optimera Klippan får du tillgång till kompetens, engagemang och ett brett sortiment.

Vår butik på blocket



Vi jobbar i Klippan

Per  Andersen

Per Andersen

Lagersäljare

0435- 44 89 67

per.andersen@optimera.se

Stefan  Gustavsson

Stefan Gustavsson

Butikssäljare

0435- 44 89 52

stefan.gustavsson@optimera.se

Andreas  Lock

Andreas Lock

Byggsäljare

0435- 44 89 64

andreas.lock@optimera.se

Marie  Månsson

Marie Månsson

Säljadministratör

0435 44 89 65

marie.mansson@optimera.se

Ingela  Nilsson

Ingela Nilsson

Butiksäljare

0435- 44 89 63

ingela.nilsson@optimera.se

Camilla  Pålsson

Camilla Pålsson

Butiksledare

0435-44 89 66

camilla.palsson@optimera.se

Robert  Thygesson

Robert Thygesson

Byggsäljare

0435-44 89 56

robert.thygesson@optimera.se

Magnus  Holmberg

Magnus Holmberg

Enhetschef

0435-44 89 62

magnus.holmberg@optimera.se

Rebecca  Adolfsson

Rebecca Adolfsson

Byggsäljare / Interiör

0435-44 89 54

rebecca.adolfsson@optimera.se

Dan  Olsen

Dan Olsen

Byggsäljare

0435-44 89 55

dan.olsen@optimera.se

Mikael  Åkerberg

Mikael Åkerberg

Lagerledare/varumottagare

0435-44 89 57

mikael.akerberg@optimera.se

Mikael  Svensson

Mikael Svensson

Lagersäljare

0435- 44 89 61

mikael.svensson@optimera.se