Klippan

Handla här
  • Bygghandel för proffs och konsument i Klippan

Optimera erbjuder byggmaterial, tak, dörrar och fönster m.m. Du kan köpa byggvaror i vår butik i Klippan eller online. Välkommen!

Optimera Klippan är en traditionell bygghandel där både proffs och konsumenter hittar alla byggvaror som behövs till byggprojektet. Som kund hos Optimera Klippan får du tillgång till kompetens, engagemang och ett brett sortiment.

Vår butik på blocket



Vi jobbar i Klippan

Per  Andersen

Per Andersen

Lagersäljare

Tel: 0435- 44 89 67

per.andersen@optimera.se

Stefan  Gustavsson

Stefan Gustavsson

Varumottagare

Tel: 0435- 44 89 52

stefan.gustavsson@optimera.se

Andreas  Lock

Andreas Lock

Byggsäljare

Tel: 0435- 44 89 64

andreas.lock@optimera.se

Marie  Månsson

Marie Månsson

Säljadministratör

Tel: 0435 44 89 65

marie.mansson@optimera.se

Ingela  Nilsson

Ingela Nilsson

butiksäljare

Tel: 0435- 44 89 63

ingela.nilsson@optimera.se

Camilla  Pålsson

Camilla Pålsson

Butiksledare

Tel: 0435-44 89 66

camilla.palsson@optimera.se

Robert  Thygesson

Robert Thygesson

Byggsäljare

Tel: 0435-44 89 56

robert.thygesson@optimera.se

Magnus  Holmberg

Magnus Holmberg

Enhetschef

Tel: 0435-44 89 62

magnus.holmberg@optimera.se

Dan  Olsen

Dan Olsen

Byggsäljare

Tel: 0435-44 89 55

dan.olsen@optimera.se

Mikael  Åkerberg

Mikael Åkerberg

Lagerledare

Tel: 0435-44 89 57

mikael.akerberg@optimera.se

SARAHA  ANDERSSON

SARAHA ANDERSSON

BUTIKSSÄLJARE

Tel: 0435- 44 89 53

saraha.andersson@optimera.se

Mikael  Svensson

Mikael Svensson

Lagersäljare

Tel: 0435- 44 89 61

mikael.svensson@optimera.se

Mattias   Persson

Mattias Persson

Regionsäljare

Tel: 0435- 44 89 68

mattias.persson@optimera.se