Länna

Handla här
  • Bygghandel för proffs i Länna

Optimera erbjuder byggmaterial, tak, dörrar och fönster m.m. Du kan köpa byggvaror i vår butik i Länna eller online. Välkommen!

Optimera Länna är en proffsanläggning med ett sortiment anpassat för små och stora byggare. Vårt motto är att vara branschens mest kundorienterade bygghandel. Vår anläggning med drive-in är ca 17000kvm byggvaror.

Godsmottagning för leveranser är öppen mellan 8-15

Order mail: order.lanna@optimera.se
Orderslinga telefon 08-559 050 70



Vi jobbar i Länna

Annette  Buske

Annette Buske

Butikssäljare

08-55905056

annette.buske@optimera.se

Fredrik  Medin

Fredrik Medin

Byggsäljare

08-55905057

fredrik.medin@optimera.se

Jarek  Baczek

Jarek Baczek

Byggsäljare

08-55905034

jarek.baczek@optimera.se

Grazyna  Giernalczyk

Grazyna Giernalczyk

Butikssäljare

08-55905030

grazyna.giernalczyk@optimera.se

Marek  Giernalczyk

Marek Giernalczyk

Byggsäljare

08-55905033

marek.giernalczyk@optimera.se

Patrik  Jonsson

Patrik Jonsson

Byggsäljare

08-55905046

patrik.jonsson@optimera.se

Stefan  Pettersson

Stefan Pettersson

Säljledare

08-55905040

stefan.pettersson@optimera.se

Camilla  Runeborg

Camilla Runeborg

Butiksledare

08-55905058

camilla.runeborg@optimera.se

Klas  Dorch

Klas Dorch

Byggsäljare

08-55905055

klas.dorch@optimera.se

Karl  Lindfors

Karl Lindfors

Enhetschef

08-55905032

karl.lindfors@optimera.se

Fredrik  Ångström

Fredrik Ångström

Lagerledare

08-55905034

Jonathan  Ydén

Jonathan Ydén

Utesäljare

08-559 050 39

jonathan.yden@optimera.se

Niclas  Lönnqvist

Niclas Lönnqvist

Lagersäljare

08-55905037

Therese  Andersson

Therese Andersson

Butikssäljare

08-559 050 36

therese.andersson@optimera.se

Dennis  Östman Karlsson

Dennis Östman Karlsson

Byggsäljare

08-559 050 66

dennis.ostman@optimera.se

Daniel  Värmå

Daniel Värmå

Butikssäljare

08-55905078

daniel.varma@optimera.se

Patrik  Ryttervik

Patrik Ryttervik

Lagersäljare

08-55905074

Sebastian  Friman

Sebastian Friman

Byggsäljare

08-55905081

sebastian.friman@optimera.se