Malmö

Handla här
  • Bygghandel för proffs i Malmö

Optimera erbjuder byggmaterial, tak, dörrar och fönster m.m. Du kan köpa byggvaror i vår butik i Malmö eller online. Välkommen!

Optimera Malmö Trä ligger centralt i Malmö och har ett brett sortiment av byggvaror, byggmaterial, trävaror och förnödenheter. Vi har specialavdelningar för mur, puts och fasad samt ett eget snickeri, TGM.

På Optimera Malmö Trä har vi förutom kvalitetsprodukter även en såg och ett hyvleri ämnat för specialordrar.



Vi jobbar i Malmö

Carl  Hansson

Carl Hansson

Byggsäljare

Tel: 040-381838

carl.hansson@optimera.se

Olof  Ahlberg

Olof Ahlberg

Regionsäljare

Tel: 040-381810

olof.ahlberg@optimera.se

Marcus  Arvidsson

Marcus Arvidsson

Varumottagare/transportledning

Tel: 040-381865

marcus.arvidsson@optimera.se

Niclas  Borgström

Niclas Borgström

Lagerförman

Tel: 040-381822

niclas.borgstrom@optimera.se

Filip  Cederqvist

Filip Cederqvist

Butikssäljare

Tel: 040-381860

filip.cederqvist@optimera.se

Jacob  Cederqvist

Jacob Cederqvist

Utesäljare

Tel: 040-381893

jacob.cederqvist@optimera.se

Helen  Dragestam

Helen Dragestam

Butiksledare

Tel: 040-381852

helen.dragestam@optimera.se

Lars  Hansson

Lars Hansson

Butikssäljare

Tel: 040-381847

lars.hansson@optimera.se

Peter  Johansson

Peter Johansson

Byggsäljare/logistik

Tel: 040-381836

peter.johansson@optimera.se

Lasse  Jönsson

Lasse Jönsson

Säljledare

Tel: 040-381823

lasse.jonsson@optimera.se

Leif  Jönsson

Leif Jönsson

Byggsäljare

Tel: 040-381844

leif.jonsson@optimera.se

Martin  Kristensson

Martin Kristensson

Butikssäljare

Tel: 040-381845

martin.kristensson@optimera.se

Nathalie  Leijon

Nathalie Leijon

Varumottagare

Tel:

nathalie.leijon@optimera.se

Jesper  Lindell

Jesper Lindell

Varumottagare

Tel:

jesper.lindell@optimera.se

Johan  Lindqvist

Johan Lindqvist

Utesäljare

Tel: 040-381830

johan.lindqvist@optimera.se

Ronny  Lindström

Ronny Lindström

Byggsäljare

Tel: 040-381855

ronny.lindstrom@optimera.se

Daniel  Persson

Daniel Persson

Utesäljare

Tel: 040-381887

daniel.persson@optimera.se

Anders  Rosvall

Anders Rosvall

Varumottagare

Tel:

anders.rosvall@optimera.se

Ulf  Schoug

Ulf Schoug

Utesäljare

Tel: 040-381839

ulf.schoug@optimera.se

Michael  Schwarz

Michael Schwarz

Utesäljare

Tel: 040-381877

michael.schwarz@optimera.se

Christer  Svensson

Christer Svensson

Transportledare

Tel: 040-381856

christer.svensson@optimera.se

Patrik  Tall

Patrik Tall

Byggsäljare

Tel: 040-381818

patrik.tall@optimera.se

Staffan  Åkerman

Staffan Åkerman

Byggsäljare

Tel: 040-381843

staffan.akerman@optimera.se

Adrian  Falking

Adrian Falking

Byggsäljare

Tel: 040-381835

adrian.falking@optimera.se

Mario   Clement

Mario Clement

Byggsäljare

Tel: 040-381834

mario.clement@optimera.se

Patrik  Christiansson

Patrik Christiansson

Byggsäljare

Tel: 040-381826

patrik.christiansson@optimera.se

Fredrik  Hillman

Fredrik Hillman

Byggsäljare

Tel: 040-381827

fredrik.hillman@optimera.se

Christoffer  Nordahl

Christoffer Nordahl

Utpassering

Tel: 040-381824

Christoffer.nordahl@optimera.se

Mats   Johansson

Mats Johansson

Butikssäljare

Tel: 040-381840

mats.johansson@optimera.se

Niklas  Bjuvhag

Niklas Bjuvhag

Lagersäljare

Tel:

Fredric  Horndahl

Fredric Horndahl

Enhetschef

Tel: 040-381810

fredric.horndahl@optimera.se

Linda  Dahlqvist

Linda Dahlqvist

Byggsäljare

Tel: 040-381841

linda.dahlqvist@optimera.se