Malmö

Handla här
  • Bygghandel för proffs i Malmö

Optimera erbjuder byggmaterial, tak, dörrar och fönster m.m. Du kan köpa byggvaror i vår butik i Malmö eller online. Välkommen!

Optimera Malmö Trä ligger centralt i Malmö och har ett brett sortiment av byggvaror, byggmaterial, trävaror och förnödenheter. Vi har specialavdelningar för mur, puts och fasad samt ett eget snickeri, TGM.

På Optimera Malmö Trä har vi förutom kvalitetsprodukter även en såg och ett hyvleri ämnat för specialordrar.



Vi jobbar i Malmö

Carl  Hansson

Carl Hansson

Byggsäljare

040-381838

carl.hansson@optimera.se

Olof  Ahlberg

Olof Ahlberg

Regionsäljare

040-381810

olof.ahlberg@optimera.se

Marcus  Arvidsson

Marcus Arvidsson

Varumottagare/transportledning/Stf Lagerchef

040-381865

marcus.arvidsson@optimera.se

Niclas  Borgström

Niclas Borgström

Lagerförman

040-381822

niclas.borgstrom@optimera.se

Filip  Cederqvist

Filip Cederqvist

Byggsäljare

040-381860

filip.cederqvist@optimera.se

Jacob  Cederqvist

Jacob Cederqvist

Försäljningschef

040-381893

jacob.cederqvist@optimera.se

Helen  Dragestam

Helen Dragestam

Butikssäljare

040-381852

helen.dragestam@optimera.se

Lars  Hansson

Lars Hansson

Butikssäljare

040-381847

lars.hansson@optimera.se

Peter  Johansson

Peter Johansson

Byggsäljare/logistik

040-381836

peter.johansson@optimera.se

Lasse  Jönsson

Lasse Jönsson

KAM region Syd

040-381823

lasse.jonsson@optimera.se

Leif  Jönsson

Leif Jönsson

Byggsäljare

040-381844

leif.jonsson@optimera.se

Martin  Kristensson

Martin Kristensson

Byggsäljare

040-381845

martin.kristensson@optimera.se

Nathalie  Leijon

Nathalie Leijon

Varumottagare

nathalie.leijon@optimera.se

Jesper  Lindell

Jesper Lindell

Varumottagare

jesper.lindell@optimera.se

Johan  Lindqvist

Johan Lindqvist

Utesäljare

040-381830

johan.lindqvist@optimera.se

Linus  Lindström

Linus Lindström

Utpassering/Checkpoint

040-381846

linus.lindstrom@optimera.se

Ronny  Lindström

Ronny Lindström

Byggsäljare

040-381855

ronny.lindstrom@optimera.se

Daniel  Persson

Daniel Persson

Utesäljare

040-381887

daniel.persson@optimera.se

Anders  Rosvall

Anders Rosvall

Varumottagare

anders.rosvall@optimera.se

Ulf  Schoug

Ulf Schoug

Utesäljare

040-381839

ulf.schoug@optimera.se

Christer  Svensson

Christer Svensson

Transportledare

040-381856

christer.svensson@optimera.se

Patrik  Tall

Patrik Tall

Byggsäljare

040-381818

patrik.tall@optimera.se

Staffan  Åkerman

Staffan Åkerman

Byggsäljare

040-381843

staffan.akerman@optimera.se

Nina  Pålsson

Nina Pålsson

Lagersäljare

040-406975

nina.palsson@optimera.se

Mario   Clement

Mario Clement

Byggsäljare

040-381834

mario.clement@optimera.se

Patrik  Christiansson

Patrik Christiansson

Byggsäljare

040-381826

patrik.christiansson@optimera.se

Fredrik  Hillman

Fredrik Hillman

Byggsäljare

040-381827

fredrik.hillman@optimera.se

Christoffer  Nordahl

Christoffer Nordahl

Köksäljare/Säljadministratör

040-381824

Christoffer.nordahl@optimera.se

Mats   Johansson

Mats Johansson

Butikssäljare

040-381840

mats.johansson@optimera.se

Niklas  Bjuvhag

Niklas Bjuvhag

Upassering/Checkpoint

040-381816

niklas.bjuvhag@optimera.se

Fredric  Horndahl

Fredric Horndahl

Enhetschef

040-381801

fredric.horndahl@optimera.se

Linda  Dahlqvist

Linda Dahlqvist

Butiksledare

040-381841

linda.dahlqvist@optimera.se

Ulrika  Svensson

Ulrika Svensson

Byggsäljare

040-381877

ulrika.svensson@optimera.se

Stefan  Andersson

Stefan Andersson

Byggsäljare

040-381835

stefan.andersson@optimera.se

Thomas   Andersson

Thomas Andersson

Utesäljare

040-381833

thomas.andersson@optimera.se