Mellerud

Handla här
  • Bygghandel för proffs och konsument i Mellerud

Optimera erbjuder byggmaterial, tak, dörrar och fönster m.m. Du kan köpa byggvaror i vår butik i Mellerud eller online. Välkommen!

Optimera Mellerud är en traditionell bygghandel där både proffs och konsumenter hittar alla byggvaror som behövs till byggprojektet. Som kund hos Optimera Mellerud får du tillgång till kompetens, engagemang och ett brett sortiment.

Vill du komma i kontakt med våra slingor? Tveka inte på att kontakta oss via nedan telefonnummer, vi hjälper dig gärna.

Byggslinga: 0530-75 52 10

Butiksslinga: 0530-75 52 20

Lagerslinga: 0530-75 52 30



Vi jobbar i Mellerud

Kjell  Andersson

Kjell Andersson

Lagersäljare

0530-755 235

mellerud@optimera.se

Henrik  Karlsson

Henrik Karlsson

Enhetschef

0530-755 222

henrik.karlsson@optimera.se

Sladjan  Stojimirovic

Sladjan Stojimirovic

Butiksledare

0530-755 236

sladjan@optimera.se

Janne  Lindberg

Janne Lindberg

Byggsäljare

0530-755 224

jan-ake.lindberg@optimera.se

Kjell  Pettersson

Kjell Pettersson

Lagersäljare

0530-755 232

mellerud@optimera.se

Fredrik   Norgren

Fredrik Norgren

Byggsäljare

0530-755 231

fredrik.norgren@optimera.se

Karin  Levin

Karin Levin

Butiksäljare

0530-755 223

karin.levin@optimera.se

Johan  Lindberg

Johan Lindberg

Lagersäljare

0530-755 221

johan.lindberg@optimera.se