Motala

Handla här

Optimera erbjuder byggmaterial, tak, dörrar och fönster m.m. Du kan köpa byggvaror i vår butik i Motala eller online. Välkommen!

Optimera Motala är en traditionell bygghandel där både proffs och konsumenter hittar alla byggvaror som behövs till byggprojektet. Vi erbjuder en butik och en brädgård med ett sortiment anpassat för de flesta. Här hittar du förutom byggvaror dessutom kök och kakel.



Vi jobbar i Motala

Niklas  Wennerbro

Niklas Wennerbro

Lagersäljare

Tel:

niklas.wennerbo@optimera.se

Peter  Bohlin

Peter Bohlin

Byggsäljare

Tel: 0141-655504

peter.bohlin@optimera.se

Tobias  Gramsby

Tobias Gramsby

Byggsäljare

Tel: 0141-655514

tobias.gramsby@optimera.se

Anders  Gyllgård

Anders Gyllgård

Butikssäljare

Tel: 0141-655505

anders.gyllgard@optimera.se

Peter  Karlsson

Peter Karlsson

Enhetschef

Tel: 0141-655506

peter.karlsson@optimera.se

Petra  Karlstedt

Petra Karlstedt

Butiksledare

Tel: 0141-655507

petra.karlstedt@optimera.se

Tommy  Kempe

Tommy Kempe

Byggsäljare

Tel: 0141-655502

tommy.kempe@optimera.se

Joakim  Walter

Joakim Walter

Lagersäljare

Tel: 0141-655515

joakim.walter@optimera.se

Johan  Wikström

Johan Wikström

Lagerledare

Tel: 0141-655512

johan.wikstrom@optimera.se