Motala

Handla här

Optimera erbjuder byggmaterial, tak, dörrar och fönster m.m. Du kan köpa byggvaror i vår butik i Motala eller online. Välkommen!

Optimera Motala är en traditionell bygghandel där både proffs och konsumenter hittar alla byggvaror som behövs till byggprojektet. Vi erbjuder en butik och en brädgård med ett sortiment anpassat för de flesta. Här hittar du förutom byggvaror dessutom kök och kakel.



Vi jobbar i Motala

Niklas  Wennerbro

Niklas Wennerbro

Butikssäljare

0141-655513

niklas.wennerbo@optimera.se

Peter  Bohlin

Peter Bohlin

Byggsäljare

0141-655504

peter.bohlin@optimera.se

Tobias  Gramsby

Tobias Gramsby

Byggsäljare

0141-655514

tobias.gramsby@optimera.se

Peter  Karlsson

Peter Karlsson

Enhetschef

0141-655506

peter.karlsson@optimera.se

Petra  Karlstedt

Petra Karlstedt

Butiksledare

0141-655507

petra.karlstedt@optimera.se

Tommy  Kempe

Tommy Kempe

Byggsäljare

0141-655502

tommy.kempe@optimera.se

Joakim  Walter

Joakim Walter

Lagersäljare

0141-655515

joakim.walter@optimera.se

Johan  Wikström

Johan Wikström

Lagerledare

0141-655512

johan.wikstrom@optimera.se

PÄR   ANDERSSON

PÄR ANDERSSON

Lagersäljare

0141-655511

par.andersson@optimera.se

SVEN-GUNNAR   JOHANSSON

SVEN-GUNNAR JOHANSSON

Lagersäljare

0141-655509

sven-gunnar.johansson@optimera.se