Sävsjö

Handla här
  • Bygghandel för proffs och konsument i Sävsjö

Optimera erbjuder byggmaterial, tak, dörrar och fönster m.m. Du kan köpa byggvaror i vår butik i Sävsjö eller online. Välkommen!

Optimera Sävsjö är en traditionell bygghandel där både proffs och konsumenter hittar alla byggvaror som behövs till byggprojektet. Som kund hos Optimera Sävsjö får du tillgång till kompetens, engagemang och ett brett sortiment. Optimera är dessutom den enda handelskedjan på höglandet som enbart inriktar sig på att förmedla industri och byggprodukter.



Vi jobbar i Sävsjö

Rebecka  Malm

Rebecka Malm

Butiksledare

0382-591653

Rebecka.malm@optimera.se

Benny  Larsson

Benny Larsson

EnhetsChef

0382-591657

Benny.larsson@optimera.se

Gabriel  Jonsson

Gabriel Jonsson

Lagersäljare

0382-591658

Gabriel.Jonsson@optimera.se

Jim  Ekström

Jim Ekström

ByggSäljare

0382-591655

Jim.Ekstrom@optimera.se

Annie  Claesson

Annie Claesson

Butikssäljare

0382-591653

Annie.Claesson@optimera.se

Sandra  Scheffel

Sandra Scheffel

Lagersäljare

0382-591654

Sandra.Scheffel@Optimera.se

Emanuel  Nikolausson

Emanuel Nikolausson

Byggsäljare

0382-591655

Emanuel.Nikolausson@optimera.se