Uddevalla

Handla här
  • Bygghandel för proffs i Uddevalla

Optimera erbjuder byggmaterial, tak, dörrar och fönster m.m. Du kan köpa byggvaror i vår butik i Uddevalla eller online. Välkommen!

Optimera Uddevalla är en traditionell bygghandel där du som proffs hittar alla byggvaror som behövs till byggprojektet. Som kund hos Optimera Uddevalla får du tillgång till kompetens, engagemang och ett brett sortiment.



Vi jobbar i Uddevalla

Tom  Wemmel

Tom Wemmel

Enhetschef

Tel: 0522-626071

tom.wemmel@optimera.se

Mikael  Larsson

Mikael Larsson

Proffssäljare

Tel: 0522-626072

mikael.larsson@optimera.se

Andreas  Nilsflykt

Andreas Nilsflykt

Proffssäljare

Tel: 0522-626075

andreas.nilsflykt@optimera.se

Håkan  Ström

Håkan Ström

Lagersäljare

Tel: 0522-626073

hakan.strom@optimera.se

Karin  Andersson

Karin Andersson

Butiksledare

Tel: 0522-626074

karin.andersson@optimera.se

Ronny  Stensson

Ronny Stensson

Lagerledare

Tel: 0522-626081

ronny.stensson@optimera.se

Bernhard  Karlsson

Bernhard Karlsson

Lagersäljare

Tel: 0522-626082

bernhard.karlsson@optimera.se

Linda   Hägglund

Linda Hägglund

Butikssäljare

Tel: 0522-626077

linda.hagglund@optimera.se