Vetlanda

Handla här
  • Bygghandel för proffs i Vetlanda

Optimera erbjuder byggmaterial, tak, dörrar och fönster m.m. Du kan köpa byggvaror i vår butik i Vetlanda eller online. Välkommen!

Optimera Vetlanda är en traditionell bygghandel där både Byggproffs, Industri och konsument hittar alla byggvaror som behövs till sina byggprojekt. Som kund till oss får du kompetens, engagemang och ett stort sortiment med kvalitetsprodukter. Optimera är dessutom den enda handelskedjan på höglandet som enbart inriktar sig på att förmedla industri och byggprodukter.

Vår butik på blocket



Vi jobbar i Vetlanda

Jenny  Bäckman

Jenny Bäckman

Butiksledare

Tel: 0383-92553

jenny.backman@optimera.se

Björn  Blomander

Björn Blomander

Industrisäljare

Tel: 0383-92575

bjorn.blomander@optimera.se

Kent  Dahn

Kent Dahn

Lagerledare

Tel: 0383-92594

kent.dahn@optimera.se

Pär  Gustavsson

Pär Gustavsson

Lagersäljare

Tel: 0383-92592

par.gustavsson@optimera.se

Kennet  Johansson

Kennet Johansson

Lagersäljare

Tel: 0383-92591

kennet.johansson@optimera.se

Helene  Palmgren

Helene Palmgren

Butikssäljare

Tel: 0383-92579

helene.palmgren@optimera.se

Torbjörn  Petersson

Torbjörn Petersson

Byggsäljare Säljledare

Tel: 0383-92582

torbjorn.petersson@optimera.se

Christian  Pettersson

Christian Pettersson

Butikssäljare

Tel: 0383-92588

christian.pettersson@optimera.se

Lotta  Rudolph

Lotta Rudolph

Varumottagare

Tel: 0383-92585

lotta.rudolph@saint-gobain.com

Jonas  Stenfelt

Jonas Stenfelt

Byggsäljare

Tel: 0383-92578

jonas.stenfelt@optimera.se

Sven  Sterner

Sven Sterner

Lagersäljare

Tel: 0383-92590

sven.sterner@optimera.se

Ulrich  Wendt

Ulrich Wendt

Industrisäljare

Tel: 0383-92574

ulrich.wendt@optimera.se

Gittan  Karlsson

Gittan Karlsson

Kök/Interiörsäljare

Tel: 0383-92597

gittan.karlsson@optimera.se

Victor  Nyman

Victor Nyman

Byggsäljare

Tel: 0383-92580

victor.nyman@optimera.se

Johan  Gladewitz

Johan Gladewitz

Enhetschef

Tel: 0383-92560

johan.gladewitz@optimera.se

Åsa  Karlsson

Åsa Karlsson

Butikssäljare

Tel: 0383-92551

asa.karlsson@optimera.se