Vetlanda

Handla här
  • Bygghandel för proffs i Vetlanda

Optimera erbjuder byggmaterial, tak, dörrar och fönster m.m. Du kan köpa byggvaror i vår butik i Vetlanda eller online. Välkommen!

Optimera Vetlanda är en traditionell bygghandel där både Byggproffs, Industri och konsument hittar alla byggvaror som behövs till sina byggprojekt. Som kund till oss får du kompetens, engagemang och ett stort sortiment med kvalitetsprodukter. Optimera är dessutom den enda handelskedjan på höglandet som enbart inriktar sig på att förmedla industri och byggprodukter.

Vår butik på blocket



Vi jobbar i Vetlanda

Jenny  Bäckman

Jenny Bäckman

Butiksledare

0383-92553

jenny.backman@optimera.se

Björn  Blomander

Björn Blomander

Industrisäljare

0383-92575

bjorn.blomander@optimera.se

Pär  Gustavsson

Pär Gustavsson

Lagersäljare

0383-92592

par.gustavsson@optimera.se

Helene  Palmgren

Helene Palmgren

Butikssäljare

0383-92579

helene.palmgren@optimera.se

Torbjörn  Petersson

Torbjörn Petersson

Byggsäljare Säljledare

0383-92582

torbjorn.petersson@optimera.se

Christian  Pettersson

Christian Pettersson

Byggsäljare

0383-92588

christian.pettersson@optimera.se

Lotta  Rudolph

Lotta Rudolph

Varumottagare

0383-92585

lotta.rudolph@optimera.se

Sven  Sterner

Sven Sterner

Lagerledare

0383-92590

sven.sterner@optimera.se

Gittan  Karlsson

Gittan Karlsson

Kök/Interiörsäljare

0383-92597

gittan.karlsson@optimera.se

Åsa  Karlsson

Åsa Karlsson

Butikssäljare

0383-92551

asa.karlsson@optimera.se

Erik  Nordlund

Erik Nordlund

Byggsäljare

0383-92596

erik.nordlund@optimera.se

Andreas   Arvidsson

Andreas Arvidsson

Förnödenhetssäljare

0383-92574

andreas.arvidsson@optimera.se

Sven  Persson

Sven Persson

Lagersäljare

0383-92591

Sven.Persson@optimera.se

Alexander  Nilsson

Alexander Nilsson

Byggsäljare

0383-92580

alexander.nilsson@optimera.se

Viktor  Honeth

Viktor Honeth

Lagersäljare

0383-92594

viktor.honeth@optimera.se

Lasse  Lindberg

Lasse Lindberg

Enhetschef

0383-92560

lars.lindberg@optimera.se