Kalmar

Handla här

Optimera erbjuder byggmaterial, tak, dörrar och fönster m.m. Du kan köpa byggvaror i vår butik i Kalmar eller online. Välkommen!

Optimera Kalmar är en traditionell bygghandel där både proffs och konsumenter hittar alla byggvaror som behövs till byggprojektet. Som kund hos Optimera Kalmar får du tillgång till kompetens, engagemang och ett brett sortiment.



Vi jobbar i Kalmar

Mikael  Wiråker

Mikael Wiråker

Enhetschef

Tel:

mikael.wiraker@optimera.se

Kent   Gustafsson

Kent Gustafsson

Säljledare

Tel: 0480-770451

kent.gustafsson@optimera.se

Kristoffer  Schilbach

Kristoffer Schilbach

Byggsäljare

Tel: 0480-770460

kristoffer.schilbach@optimera.se

Magnus  Johansson

Magnus Johansson

Byggsäljare

Tel: 0480-770454

magnus.johansson5@optimera.se

Cecilia  Sporre Kindberg

Cecilia Sporre Kindberg

Butiksledare

Tel: 0480-770455

cecilia.sporrekindberg@optimera.se

Fredrik  Lindh

Fredrik Lindh

Butiksäljare

Tel: 0480-770452

fredrik.lindh@optimera.se

Magnus   Petersson

Magnus Petersson

Lagerledare

Tel: 0480-770459

magnus.petersson@optimera.se

Crister  Tyden

Crister Tyden

Lagersäljare

Tel: 0480-770461

crister.tyden@optimera.se

Jonas   Axehed

Jonas Axehed

Lagersäljare

Tel: 0480-770456

jonas.axehed@optimera.se

Philip  Liljegren

Philip Liljegren

Lagersäljare

Tel: 0480--770462

philip.liljegren@optimera.se

Patrik   Dybring

Patrik Dybring

Lagersäljare/Pickup chaufför

Tel: 0480-770458

patrik.dybring@optimera.se

Mikael  Petersson

Mikael Petersson

Lastbils chaufför

Tel: 0480-770457

Per  Beinö

Per Beinö

Byggsäljare

Tel: 0480-770450

per.beino@optimera.se