Uppsala

Handla här

Optimera erbjuder byggmaterial, tak, dörrar och fönster m.m. Du kan köpa byggvaror i vår butik i Uppsala eller online. Välkommen!

Optimera i Uppsala (tidigare XL-BYGG Bygg-Ole, Uppsala) är en traditionell bygghandel där byggproffsen hittar allt som behövs till byggprojektet. Som kund hos Optimera får du tillgång till kompetens, engagemang och ett brett sortiment av byggvaror.



Vi jobbar i Uppsala

Joel  Götesson

Joel Götesson

Säljledare

018-612 38 04

joel.gotesson@optimera.se

Per  Östlund

Per Östlund

Butiksledare

018-612 38 01

per.ostlund@optimera.se

Mattias  Höglund

Mattias Höglund

Utesäljare

018-612 38 07

mattias.hoglund@optimera.se

Alf  Riihiaho

Alf Riihiaho

Byggsäljare

018-612 38 02

alf.riihiaho@optimera.se

Jimmy  Enbro

Jimmy Enbro

Utesäljare

018-612 38 08

jimmy.enbro@optimera.se

Oskar  Hartman

Oskar Hartman

Byggsäljare

018-612 38 14

oskar.hartman@optimera.se

Jonas  Hauta-Aho

Jonas Hauta-Aho

Lagerledare

018-612 38 12

jonas.hauta-aho@optimera.se

Jonas  Eriksson

Jonas Eriksson

Byggsäljare

018-612 38 10

jonas.eriksson@optimera.se

Robin  Grönlund

Robin Grönlund

Lagersäljare

018-612 38 17

robin.gronlund@optimera.se

Alexander  Hedbom

Alexander Hedbom

Lager

alexander.hedbom@optimera.se

Magnus  Svensson

Magnus Svensson

Enhetschef

08-55 90 5004

magnus.svensson@optimera.se