Uppsala

Handla här

Optimera erbjuder byggmaterial, tak, dörrar och fönster m.m. Du kan köpa byggvaror i vår butik i Uppsala eller online. Välkommen!

Optimera i Uppsala är en traditionell bygghandel där byggproffsen hittar allt som behövs till byggprojektet. Som kund hos Optimera får du tillgång till kompetens, engagemang och ett brett sortiment av byggvaror.



Vi jobbar i Uppsala

Joel  Götesson

Joel Götesson

Enhetschef

Tel: 018-612 38 04

joel.gotesson@optimera.se

Per  Östlund

Per Östlund

Butiksledare

Tel: 018-612 38 01

per.ostlund@optimera.se

Mattias  Höglund

Mattias Höglund

Byggsäljare

Tel: 018-612 38 07

mattias.hoglund@optimera.se

Alf  Riihiaho

Alf Riihiaho

Byggsäljare

Tel: 018-612 38 02

alf.riihiaho@optimera.se

Felix  Broberg

Felix Broberg

Butiksäljare

Tel: 018-612 38 06

felix.broberg@optimera.se

Jimmy  Enbro

Jimmy Enbro

Utesälj

Tel: 018-612 38 08

jimmy.enbro@optimera.se

Oskar  Hartman

Oskar Hartman

Byggsäljare

Tel: 018-612 38 14

oskar.hartman@optimera.se

Jonas  Hauta-Aho

Jonas Hauta-Aho

Lagerledare

Tel: 018-612 38 12

jonas.hauta-aho@optimera.se

Jonas  Eriksson

Jonas Eriksson

Byggsäljare

Tel: 018-612 38 10

jonas.eriksson@optimera.se

Robin  Grönlund

Robin Grönlund

Lagersäljare

Tel: 018-612 38 17

robin.gronlund@optimera.se

Alexander  Hedbom

Alexander Hedbom

Lager

Tel:

alexander.hedbom@optimera.se