Växjö

Handla här
  • Bygghandel för proffs och konsument i Växjö

Optimera erbjuder byggmaterial, tak, dörrar och fönster m.m. Du kan köpa byggvaror i vår butik i Växjö eller online. Välkommen!

Vill du komma i kontakt med oss via våra slingnummer? Välkommen att höra av dig på nedan.

Butik-telefonslinga: 0470-499 61
Bygg-telefonslinga: 0470-499 60
Lager-telefonslinga: 0470-499 59



Vi jobbar i Växjö

Andreas  Zöllner

Andreas Zöllner

Byggsäljare

0470-49963

andreas.zollner@optimera.se

Marcus  Torstensson

Marcus Torstensson

Lagersäljare

0470-49955

marcus.torstensson@optimera.se

Michael  Eriksson

Michael Eriksson

Butikssäljare

0470-49956

michael.eriksson@optimera.se

Mita  Axelsson

Mita Axelsson

Butiksledare

0470-49953

mita.axelsson@optimera.se

Malin  Eklund

Malin Eklund

Lagerledare/Transportledning

0470-49957

malin.eklund@optimera.se

Richard  Andersson

Richard Andersson

Utesäljare/Byggsäljare

0470-49958

richard.andersson@optimera.se

Patrik  Horvath

Patrik Horvath

Enhetschef

0470-49951

patrik.horvath@optimera.se

Andreas  Holmberg

Andreas Holmberg

Byggsäljare

0470-49962

andreas.holmberg@optimera.se