Växjö

Handla här
  • Bygghandel för proffs och konsument i Växjö

Optimera erbjuder byggmaterial, tak, dörrar och fönster m.m. Du kan köpa byggvaror i vår butik i Växjö eller online. Välkommen!

Optimera Växjö är en traditionell bygghandel där både proffs och konsumenter hittar alla byggvaror som behövs till byggprojektet. Som kund hos Optimera Växjö får du tillgång till kompetens, engagemang och ett brett sortiment.



Vi jobbar i Växjö

Linus  Malmros

Linus Malmros

Enhetschef/Byggsäljare

0470-49951

linus.malmros@optimera.se

Anton  Hansson

Anton Hansson

Byggsäljare

0470-49952

anton.hansson@optimera.se

Robert  Wetterhall

Robert Wetterhall

Lageransvarig

0470-49953

robert.wetterhall@optimera.se

Mats  Persson Skogström

Mats Persson Skogström

Lagersäljare

0470-49954

mats.skogstrom@optimera.se

Andreas  Zöllner

Andreas Zöllner

Lagersäljare

0470-49957

andreas.zollner@optimera.se

Marcus  Torstensson

Marcus Torstensson

Butikssäljare

0470-49955

marcus.torstensson@optimera.se

Michael  Eriksson

Michael Eriksson

Butikssäljare

0470-49956

michael.eriksson@optimera.se

Jonas  Lund

Jonas Lund

Säljledare/Byggsäljare

0470-49958

jonas.lund@optimera.se