Linköping

Handla här
  • Bygghandel för proffs i Linköping

Optimera erbjuder byggmaterial, tak, dörrar och fönster m.m. Du kan köpa byggvaror i vår butik i Linköping eller online. Välkommen!

Optimera Linköping är en traditionell bygghandel där du som proffs hittar alla byggvaror som behövs till byggprojektet. Som kund hos Optimera Linköping får du tillgång till kompetens, engagemang och ett brett sortiment.

Vår butik på Blocket



Vi jobbar i Linköping

Dennis  Gustafsson

Dennis Gustafsson

Lagerledare

Tel: 013-37 54 82

Dennis.gustafsson@optimera.se

Mikael   Tapper

Mikael Tapper

Byggsäljare / Köksäljare

Tel: 013-37 54 81

mikael.tapper@optimera.se

Stefan  Birgersson

Stefan Birgersson

Lagersäljare

Tel: 013-37 54 99

stefan.birgersson@optimera.se

Pierre  Woxler

Pierre Woxler

Lagersäljare

Tel: 013-37 54 96

pierre.woxler@optimera.se

Sebastian  Ågren

Sebastian Ågren

Byggsäljare

Tel: 013-37 54 98

sebastian.agren@optimera.se

Urban  Eidergren

Urban Eidergren

Byggsäljare

Tel: 013-375485

urban.eidergren@optimera.se

Sandra  Wall

Sandra Wall

Lagersäljare

Tel: 013-375497

sandra.wall@optimera.se

Linda  Andersson

Linda Andersson

Butiksledare

Tel: 013-375492

linda.andersson@optimera.se

Dennis  Ask

Dennis Ask

Byggsäljare

Tel: 013-37 54 83

Dennis.ask@optimera.se

Thomas  Alsén

Thomas Alsén

Byggsäljare

Tel: 013-37 54 94

thomas.alsen@optimera.se

Dennis   Peterson

Dennis Peterson

Butikssäljare

Tel: 013-375484

dennis.peterson@optimera.se

Christopher  Florebrant

Christopher Florebrant

Enhetschef

Tel: 013-375480

christopher.florebrant@optimera.se

Mikael   Larsson

Mikael Larsson

Regional Key Account Manager

Tel: 013 37 54 95

micke.larsson@optimera.se

Mats  Amlé

Mats Amlé

Regionssäljare Mitt

Tel: 011-20 21 04

Mats.Amle@optimera.se

Erik  Gross

Erik Gross

Regionsäljare

Tel: 036-2992059

erik.gross@optimera.se